• salnamefadak@gmail.com
  • 025-38803030
محصول مورد نظر خود را سرچ کنیدو سپس Enter را فشار دهید

انواع صحافی سررسیدها | سررسید ارزان 1403

شنبه, 17 مهر 1400

انواع صحافی سررسیدها | سررسید ارزان 1403

در مراحل تولید سررسید 1403، پس از چاپ سررسید و صفحات داخلی آن باید صحافی شوند. صحافی سررسید مهمترین مرحله در تولید سررسید است و نقش اساسی و تعیین کننده ای در کیفیت سررسید و سالنامه دارد. بطور کلی دو مدل اصلی و اساسی برای صحافی سررسید وجود دارد به نام های صحافی دوختی و صحافی فنری.

در این مقاله به بررسی روش های صحافی سررسید و عوامل موثر در افزایش کیفیت آن می پردازیم.

انواع صحافی سررسیدها

صحافی دوخت: در صحافی دوخت سررسید، برگه های تاخورده فرم های چاپ شده به هم دوخته شده و به جلد سررسید متصل می شوند. این نوع صحافی سررسید رایج ترین نوع صحافی سررسید است و قیمت مناسبی هم دارد ولی با توجه به زمانی که صحاف برای انجام آن گذاشته و موادی که استفاده شده ممکن است کیفیت بسیار بالا یا بسیار پایین داشته باشد.

صحافی فنری و فنر دوبل: در صحافی فنری پس از پانچ شدن برگه های سالنامه، از رول های فنر بر روی برگه های پانچ شده سررسید اختصاصی استفاده می شود که کیفیت مناسبی دارد و از صحافی دوخت گران تر است.

صحافی کلاسوری: همانطور که از نام آن پیداست، در این نوع صحافی برگه های سررسید پانچ شده و با استفاده از گیره های فلزی به جلد متصل می شوند. حسن این نوع صحافی سررسید در لت گذاری می باشد که به راحتی می توان تعداد دلخواه لت یا برگه های دلخواه را به سررسید اضافه کرد.

صحافی چسب گرم: در این نوع صحافی چون چسب جامد به وسیله گرما به چسب مایع تبدیل می شود، به آن چسب گرم می گویند. صحافی چسب گرم نوع دیگری از صحافی سررسید است که نسبت به صحافی های دیگر سریعتر و ارزان تر است. همچنین سررسیدها با توجه به نوع آنها می توانند صحافی های متفاوتی داشته باشند، صحافی هایی از نوع فنری، فنری مارپیچی، کلاسوری و…

سررسید باکیفیت و ارزان

بیشتر بخوانید: نکات مهم در مورد صحافی سررسید 1403

سررسید باکیفیت و ارزان

در ایران تولید کننده و مجموعه های زیادی هستند که مشغول تولید تقویم و سررسید هستند که از لحاظ تناسب قیمت و کیفیت این تولید کنندگان را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  1. تولید سررسید و تقویم باکیفیت و گران قیمت
  2. تولید تقویم و سررسید بی کیفیت با قیمت بسیار ارزان
  3. تولید تقویم و سررسید با کیفیت معمولی و قیمت مناسب

بدیهی است که ترجیح تمامی افرادی که قصد خرید سررسید 1403 دارند، سررسیدهایی است که ظاهر، کیفیت و قیمت مناسب و معقولی دارند. در واقع افراد به دنبال تقویم و سررسید باکیفیت و ارزان هستند که قیمت معقول و مناسب نسبت به کیفیت آن داشته باشند. پس تولید کننده ای موفق خواهد بود که بتواند این دو اصل را در انواع سررسید خود رعایت کند.

هر چند که در اوضاع کنونی با افزایش قیمت کاغذ، مقوا، چرم، ترمو و گلاسه روبرو هستیم و نباید خیلی تولید تولید سررسید ارزان و باکیفیت اعلا داشت. اما اگر از گرماژ کم کاغذ و مقوا و گلاسه در تولید و چاپ سررسید استفاده کنند، می شود که این موارد را در قیمت گذاری تا حد زیادی موثر دانست. البته انواع سررسید بر اساس نوع کاغذ هم متنوع هستند و بعضی کاغذ ها گران و نفیس بوده و کاغذ سفید معمولی ارزان تر است.

در وهله اول که به تیتر این مقاله می نگرید احتمالا با خود می گویید که امکان تولید سررسید و تقویم باکیفیت و ارزان وجود ندارد. اما پیک فدک نشان داده است که قادر به تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی 1403 با کیفیت بالا و تضمینی با قیمت مناسب می باشد. تولید سررسید ها و سایر محصولات پیک فدک کاری پرهزینه است چرا که باید از مواد اولیه مرغوب استفاده کرد، به همین جهت است که صخافی سررسید ها نیز اهمیت و سهم زیادی در کیفیت سررسید و سالنامه دارد.

پس علاوه بر مواد اولیه، صحافی و کیفیت آن هم نقش بسزایی در طول عمر و کیفیت سررسید دارد. هم کیفیت و هم قیمت دو اصل مهم در انتخاب یک سررسید هستند و مجموعه ای که هردوی این اصول را رعایت می کند می تواند رضایت مشتریان را جلب کند. 

افرادی که تقویم و سررسید ارزان قیمت را انتخاب می کنند به این دلیل نیست که کیفیت سررسید و تقویم برایشان مهم نیست، بلکه محصول ارزان همیشه و در همه دوره ها مشتریان بیشتری دارد و میزان و تعداد فروش محصولات ارزان اصولا خیلی بیشتر از محصولاتی مانند سررسید لاکچری و گران قیمت است.

در این شرایط فروش سررسید 1403 و تقویم رومیزی باکیفیت و البته ارزان قیمت موفقیت بزرگی است، هم برای تولید کننده و هم برای خریدار.