• salnamefadak@gmail.com
  • 025-38803030
محصول مورد نظر خود را سرچ کنیدو سپس Enter را فشار دهید

تقویم رومیزی چیست و اهمیت آن در بازاریابی چگونه است؟

پنجشنبه, 05 خرداد 1401

تقویم رومیزی چیست و اهمیت آن در بازاریابی چگونه است؟

تقویم رومیزی یکی از نیازهای روزانه ی شخص با هر شغل و سمتی می باشد. امروزه تهیه یک هدیه تبلیغاتی مناسب و تقویم رومیزی با کیفیت یکی از دغدغه های خریداران هنگام سفارش این محصول است. تقویم رومیزی محصولی است که می تواند دسترسی شما به رویدادهای تاریخی، مناسبت ها، تعطیلات، تقویم شمسی و تقویم قمری روزانه را راحت تر کند و اطلاعات کامل تری از این موارد را در اختیارتان قرار دهد. بنابراین تقویم رومیزی نقش مهمی بین هدایای تبلیغاتی جهت بازاریابی ایفا می کند.

با توجه به اینکه تقویم رومیزی فانتزی مصرف روزانه دارد و هر روز بر روی میز در دسترس و دید مخاطب است، نسبت به هزینه ای که برای آن شده است و تبلیغات شما را مداوم به صورت یکساله انجام می دهد، تبلیغات بسیار به صرفه ای است و راهی مناسب برای معرفی خود به سایرین و نشان دادن هویت کسب و کار شماست.

انواع تقویم رومیزی 

تقویم رومیزی در سایزها و قالب های متفاوتی تولید شده است. دو سایز تقویم رومیزی 16* 20 و تقویم رومیزی نفیس 16*23 است که متداول ترین سایزها در تقویم رومیزی می باشد. در سال های اخیر تنوع بسیار زیادی در چاپ تقویم رومیزی وجود داشته که می توان به تقویم رومیزی MDF، تقویم رومیزی یادداشت دار، تقویم رومیزی پایه سخت، تقویم رومیزی پایه تلقی، تقویم رومیزی با پایه شومیز، تقویم رومیزی قالبدار، تقویم رومیزی زیردستی، تقویم رومیزی اداری که تمامی این موارد را می تواند در سایزهای متنوع مستطیل، خشتی و ... تولید کرد.

برای زیبایی بیشتر تقویم رومیزی می توان از چاپ با مرکب طلا یا چاپ طلاکوب با ضرب کلیشه استفاده نمود.

کاغذ مصرفی در تقویم رومیزی

متداول ترین کاغذ استفاده شده در تقویم رومیزی گلاسه با گرماژ 250 گرم، 200 گرم، 190 گرم است که بنابه میزان بودجه در نظر گرفته شده می توان یکی از این گلاسه ها را انتخاب نمود. گلاسه 250 گرم که ضخیم ترین نوع گلاسه در تقویم رومیزی اختصاصی است. نتیجه بهتری در خروجی کار دارد. اگر گلاسه استفاده شده در تقویم رومیزی مرغوب و با کیفیت بالا باشد هنگام استفاده نباید حالت بگیرد و ایستایی خوبی داشته باشد.

کاغذ کتان بافت دار یکی دیگر از انتخاب های مناسب در تولید تقویم رومیزی اختصاصی است. اما تفاوتی که در کاغذ کتان و کاغذ گلاسه است کیفیت چاپ بر روی آن هاست. بر روی کاغذ گلاسه می توان عکسهای با کیفیت بالا که مصرف مرکب بیشتری دارد را چاپ کرد اما در کاغذ کتان باید از عکسهای برداری و کم مرکب استفاده نمود.

جذب آب در کاغذ کتان بیشتر از گلاسه است، بنابراین احتمال کوچکتر شدن صفحات (چند میلی متر) وجود دارد.

تقویم رومیزی سفارشی

بیشتر بخوانید: تقویم رومیزی وسیله ای کاربردی و مقرون به صرفه | تقویم رومیزی ارزان

انواع پایه های تقویم رومیزی

در تقویم رومیزی پایه نقش اساسی در ایستایی و ماندگاری آن ایفا می کند پس باید توجه بیشتری به آن نمود. پایه تقویم رومیزی تبلیغاتی باید محکم و با دوام بالا باشد. انتخاب پایه سخت (پایه ساختنی) از بهترین گزینه ها است. در تولید این نوع پایه از مقوای سخت، گلاسه سلفون شده و چسب صنعتی مقاوم استفاده می شود که از منحنی شدن پایه جلوگیری می کند. پایه سخت تقویم رومیزی می تواند به راحتی وزن برگه های تقویم را متحول کند و ایستایی خوبی دارد. از موارد دیگر پایه ای مناسب می توان به پایه MDF یا تلقی اشاره نمود.

برخلاف این موارد پایه شومیز از نظر تولیدکنندگان یک پایه منسوخ شده و با کیفیت بسیار پایین است. اما متاسفانه برخی از همکاران برای کاهش قیمت تقویم رومیزی 1402 از پایه شومیز استفاده می کنند. این نوع پایه در ابتدا یا بعد از مدتی استفالده ایستایی خود را از دست می دهد و نمی تواند وزن گلاسه ها را تحمل کند و مداوم بر روی میز می افتد و غیر قابل مصرف می گردد. تقویم رومیزی با پایه شومیز به هیچ عنان هدیه مناسبی نیست چرا که کیفیت طلبی و تبلیغات شما را زیر سوال می برد و بازخورد منفی به همراه دارد.

 

صحافی تقویم رومیزی 

متداول ترین نوع صحافی در تقویم رومیزی استفالده از صحافی فنر است. در صحافی فنر ورق زدن تقویم رومیزی به راحتی انجام می شود و با استفاده از فنرهای رنگی می توان زیبایی این هدیه تبلیغاتی افزایش داد. استفاده از تعداد بالای لوپ های فنر، نوع فنر و پانچ های آن که فاصله مناسبی باید با لبه ی کار داشته باشد جزء موارد مهم در انتخاب صحافی مناسب در تقویم رومیزی است. 

مجموعه پیک فدک برای بالاتر بردن کیفیت صحافی فنر تقویم رومیزی 1402، از فنر دوبل با کیفیت بسیار بالا و تعداد لوپ های فنر مناسب استفاده می کند. همچنین فاصله بین فنر و لبه کار را به گونه ای در نظر می گیریم که صفحات تقویم رومیزی به راحتی پاره نشود. استفاده از چسب ژله ای رد پایه تقویم رومیزی پیک فدک یکی دیگر از محاسن این تقویم های رومیزی است که ما را از همکاران دیگر بسیار متمایز می کند و مقاومت آن را افزایش می دهد.

 

اختصاصی سازی تقویم رومیزی

سفارش تقویم رومیزی یکی از گزینه های خوب برای تبلیغات است. شما می توانید لوگو و طراحی های انحصاری خودتان را روی تمامی صفحات تقویم رومیزی چاپ کنید و از عکسهای محصولات و خدمات شغلتان استفاده کنید تا معرف بهتر شما و هویت بصری کاری تان گردد.

علاوه بر صفحات تقویم رومیزی در دو طرف پایه هم امکان چاپ چهار رنگ، چاپ طلاکوب و چاپ سیلک به صورت اختصاصی انجام دهید. در واقع با هزینه ای اندک می توانید تبلیغات یکساله و مداوم داشته باشید.