• salnamefadak@gmail.com
  • 025-38803030
محصول مورد نظر خود را سرچ کنیدو سپس Enter را فشار دهید

چاپ طلاکوب و آشنایی با آن | چاپ طلاکوب بر هدایای تبلیغاتی و سررسید

سه شنبه, 04 آبان 1400

چاپ طلاکوب و آشنایی با آن | چاپ طلاکوب بر هدایای تبلیغاتی و سررسید

چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب همانند چاپ سیلک و چاپ تامپو یکی از شاخه های چاپ صنعتی در کارخانجات، تولیدی ها و به خصوص در صنعت چاپ برای زینت بخشیدن به جلد سررسید، سررسید چرم، سررسید ترمو، سررسید چرم خارجی و روی هدایای تبلیغاتی به شمار می رود.

طلاکوب یک نوع چاپ داغی می باشد که به شیوه لترپرس انجام می شود. لترپرس یک روش چاپی برجسته است که در آن تصاویر پس از برخورد مرکب با سطح برجسته از روی آن به روی کاغذ (سررسید) و سایر مواد دیگر منتقل می‌شود. چاپ طلاکوب باعث زیبایی دوچندان کالا می‌شود و کیفیت آن را چند برابر می‌کند.

سررسید با طلاکوب

طلاکوب یا روش مهرزنی گرم یک روش چاپی است که در آن جوهر خشک شده در دمای بالا به یک سطح منتقل می‌شود. این روش چاپ در قرن نوزدهم تنوع بیشتری به خود گرفت و در انواع رنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفت. طلاکوبی در چاپ بیشتر جنبه زیبایی و ظرافت دارد و جذابیت بسیار بالایی را به محصولات می‌بخشد. چاپ طلاکوب در مواردی مانند جلد سررسید، سررسید ترمو ، سررسید چرم، چرم خارجی، اروپایی، وزیری، جلد دفترچه، پایان‌نامه‌های دانشجویی، گواهی‌نامه و اسناد مهم، روی قطعات صنعتی، روی عناصر گرافیکی، در کارخانه جات، چاپ کاتالوگ، روی پارچه و دیگر مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه بسیاری از شرکت‌ها برای زیبایی و خلاقیت در هدایای تبلیغاتی از این نوع چاپ روی محصولات تبلیغاتی خود استفاده می کنند.