• salnamefadak@gmail.com
  • 025-38803030
محصول مورد نظر خود را سرچ کنیدو سپس Enter را فشار دهید

جلد سررسید گالینگور 1403

سه شنبه, 27 مهر 1400

جلد سررسید گالینگور 1403

سررسید و سالنامه هدایای تبلیغاتی هستند که دنیای وسیع و متنوعی دارند. دسته بندی های مختلفی برای سررسید می توان در نظر گرفت که در مقالات قبلی به آن ها پرداخته ایم. بطور کلی سررسید ها از نظر اندازه و سایز، جلد و قالب داخلی تقسیم بندی می شوند. پیش تر گفتیم که محبوب ترین و گران ترین نوع جلد، سررسید های چرم خصوصا سالنامه ترمو هستند. و  دیگر اینکه سررسید های سلفونی نیز داریم که ارزان ترین مدل هستند و گزینه مناسبی  برای کسب و کارهای نوپا با بودجه کم هستند.

اما یک نوع دیگر از جلد سررسید نیز وجود دارد که کمتر شناخته شده است، به نام گالینگور. استفاده از گالینگور در جلد سررسید اخیرا خیلی ترند شده و بسیار شکیل هستند، بهتر اینکه از سررسید چرمی ارزان تر نیز هستند. در ادامه این مقاله به سررسید 1402 گالینگور می پردازیم.

سررسید جلد گالینگور

سررسید های موجود در بازار مدل ها و جلدهای مختلفی دارند. اما اکثرا ما سررسید چرم را در بازار می بینیم و از بقیه مدل ها و جنس ها اطلاعی نداریم. همانطور که در مقاله های قبلی به معرفی سررسید سلفونی پرداختیم، گفتیم که ارزان ترین نوع جلد سررسید، سلفونی است.

سررسید های چرم با توجه به نوع چرمی که در جلدسازی آن ها به کار رفته قیمت های مختلفی دارند. برای مثال بدیهی است که سالنامه هایی با جلد چرم طبیعی قیمت بالاتری دارند و از جمله هدایای تبلیغاتی نفیس محسوب می شوند.

اما نوع دیگری از جلد سررسید وجود دارد که کمتر در میان عموم مردم شناخته شده و بسیاری آن را با جلد سلفونی اشتباه می گیرند. جلد گالینگور یک نوع ناشناخته و ترکیبی از مقوا، کاغذ، پارچه و... است که بصورت یک لایه پوششی اعمال می شود. جلد گالینگور که به آن جلد سخت هم می گویند، دارای بافت هایی به شکل های مختلف دارد. از جلد گالینگور عموما در کتاب های حافظ، قرآن و پایان نامه ها استفاده می شود.

قطع سررسید های گالینگور می تواند متفاوت باشد و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد. قطع جلد سالنامه گالینگور اصولا براق بوده و بافت های روی آن دارای برجستگی هایی است که زیر انگشتان دست احساس می شوند. سررسید های گالینگور نسبت به سررسید های سلفونی باکلاس تر بوده و کمی گران تر هستند.

سررسید گالینگوربیشتر بخوانید: مواردی که باید در تهیه یک سررسید باکیفیت توجه داشته باشید